Porady

Jednym z najpoważniejszych problemów użytkowników Xiaomi (poza usterkami sprzętowymi) może być zapomniany dostęp do konta Xiaomi przypisanego do telefonu. Jeśli nie pamiętamy hasła logowania do konta Xiaomi, lub posiadamy telefon z taką blokadą to system uniemożliwi nam korzystanie z urządzenia bez wcześniejszego odblokowania dostępu do konta. Korzystanie z telefonu nie jest możliwe nawet po resecie do ustawień fabrycznych.

Jako jedyni mamy w serwisie MiCenter możliwość zdalnego usunięcia konta Xiaomi z telefonu. Po usunięciu konta będzie można zalogować się nowym lub istniejącym kontem, a pełny dostęp do urządzenia zostanie odblokowany.

Jak usunąć konto Xiaomi z telefonu?

  1. Prosimy o kontakt z serwisem wysyłając zgłoszenie serwisowe przez Zgłoś naprawę lub opłacając z góry usługę na naszym sklepie.
  2. Do rozpoczęcia procesu usuwania konta potrzebujemy od Państwa otrzymać 3 zdjęcia: zdjęcie pudełka lub etykiety z adresem IMEI urządzenia, zdjęcie przedstawiające telefon z ekranem logowania do konta Xiaomi z prośbą o wpisanie hasła, kodu aktywacyjnego dostępnego po kliknięciu 10 razy na kłódkę na ekranie zablokowanego telefonu.
  3. Zdjęcia przesyłają Państwo mailowo na adres ze zgłoszenia naprawy lub odpowiadając mailowo na potwierdzenie zamówienia ze sklepu.
  4. Proces usuwania konta trwa od 3 do 15 dni. O pomyślnym usunięciu poinformujemy, a także zalecimy ponowne uruchomienie telefonu, który nie wyświetli już ekranu blokady na konto.

Ważne:

  • aby pokazać ekran z kłódką i kodem aktywacyjnym należy przywrócić wcześniej telefon do ustawień fabrycznych w recovery (trzymać przyciski głośność góra i przycisk zasilania)

Powiązanie konta Xiaomi z telefonem daje możliwość jego późniejszego odblokowania celem instalacji softu xiaomi.eu z miuipolska.pl będącego alternatywnym oprogramowaniem dla telefonu. Często nie ma też wyboru jeśli sprowadzamy telefon prosto z Chin i jedynym dostępnym w nim języku jest angielski i chiński. W takim przypadku oprogramowanie z miuipolska.pl daje możliwość skorzystania z telefonu w pełni po polsku z usługami Google.  Aby zainstalować oprogramowanie alternatywne trzeba telefon Xiaomi odblokować (jego bootloader) – i tym zajmuje się Serwis.

Serwis sugeruje w miarę możliwości by użytkownik telefonu Xiaomi sam powiązał konto Xiaomi z telefonem. Przyspieszy to proces odblokowania, ponieważ Xiaomi stosuje „czas oczekiwania do odblokowania” dla powiązanych kont – czas ten wynosi niestety od 72 godzin (dla urządzeń sprzed 2018 roku) do nawet 1080 godzin (dla niektórych urządzeń np. Redmi Note 5). Czasu tego nie da się skrócić jednak można przed wysyłką do serwisu celem odblokowania powiązać konto ze swoją kartą SIM by zyskać nawet parę dni.

Jak poprawnie powiązać konto?

  1. Odblokowujemy dostęp do Opcji programisty wg. tej instrukcji.
  2. Wkładamy do telefonu kartę SIM z dostępem do danych mobilnych (być może trzeba włączyć przesył danych na pasku powiadomień)
  3. W Opcjach programisty > Status odblokowania Mi (Mi Unlock Status) > Dodaj konto (Add account and device) i czekamy na komunikat o sukcesie w powiązaniu konta.

WAŻNE: od tego momentu Xiaomi zaczyna odliczać czas do odblokowania i dopiero po jego minięciu Serwis dokona odblokowania. KARTĘ SIM można wyjąć z telefonu i wysłać urządzenie do serwisu BEZ KARTY SIM.

Load More

Możliwość komentowania jest wyłączona.

DutchEnglishFrenchPolishUkrainian