Opublikowano Dodaj komentarz

Jak naprawić błąd 4 w Roborock S7?

Robot sprzątający Roborock S7 to jeden z najbardziej zaawansowanych odkurzaczy automatycznych dostępnych na polskim rynku.

Do jego ciekawszych zalet należy m.in. zastosowana technologia soniczna pozwalająca na usunięcie brudnych, zaschniętych plam poprzez system wibracji stopki mopującej (do 3 000 drgań na minutę); a także ultradźwiękowy sensor, dzięki któremu robot zapamiętuje położenie dywanów w mieszkaniu i podnosi stopkę mopującą by podczas mopowania ich nie zamoczyć.

Typowa usterka

Pomimo wielu nowoczesnych rozwiązań zastosowanych w tym modelu odkurzacz Roborock S7 nie jest pozbawiony pewnych słabości. Regularnie spotykamy się z awarią wskazującą błąd nr 4, który oznacza uszkodzony czujnik klifowy. W przypadku tego konkretnego modelu robota przeważnie uszkodzeniu ulega tylny-lewy czujnik znajdujący się pod wylotem kanału ssącego.

Awaria pojawia się gdy odkurzacz podczas pracy wciągnie rozlaną na podłodze ciecz.
W takiej sytuacji rozlana w okolicy turbiny ciecz spływa za uszczelką na sensor powodując jego uszkodzenie. Pojawiający się błąd nr 4 uniemożliwia rozpoczęcie pracy przez odkurzacz.

W serwisie MiCenter zajmujemy się naprawą pojawiającego się błędu nr 4 w Roborock S7.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments