Jak usunąć konto Xiaomi z telefonu?

Konto Xiaomi często jest zakładane na telefonach w celu wykorzystania jego możliwości czyli synchronizacji kontaktów, zdjęć Galerii i kopii w systemu w chmurze. Co więcej w przypadku zagubienia telefonu można zdalnie wymazać jego dane lub zablokować dostęp. Bez podania hasła do konta nie będzie możliwe korzystanie z telefonu.

Niestety zdarzają się też przypadki, w których sami nie możemy usunąć konta, ponieważ nie znamy hasła – wykonaliśmy przy tym kasowanie danych telefonu i blokada dostępu pozostała.

Jak odblokować lub usunąć konto Xiaomi?

Jeśli nie znamy hasła do konta ponieważ:

  • nie posiadamy już numeru telefonu powiązanego z kontem
  • nabyliśmy telefon z drugiej ręki i nie mamy kontaktu ze sprzedającym

to jedyną metodą na usunięcie blokady konta Xiaomi jest odpłatne zerwanie połączenia IMEI z serwerem Xiaomi.

KLIKNIJ TUTAJ I ODBLOKUJ KONTO XIAOMI

Ważne:
Usługa nie może być zrealizowana jeśli urządzenie ma status „kradzionego” lub aktywowano „lost mode” czyli zagubienie telefonu w sekcji Find Device na swoim koncie Mi.
Jeśli nie jesteście Państwo pewni statusu telefonu prosimy o zakup usługi normalnie.
W przypadku braku możliwości usunięcia konta, zwracamy pieniądze.

Jak uzyskać dostęp do konta Xiaomi?

W przypadku, w którym rejestrowaliśmy samodzielnie konto Xiaomi podczas konfiguracji telefonu jest szansa, że nasz numer telefonu został powiązany z kontem i w procesie jego tworzenia został użyty do jednorazowej weryfikacji kodem SMS. Jeśli więc posiadamy kartę SIM powiązaną z kontem to jesteśmy w stanie zresetować hasło na stronie Xiaomi: id.mi.com wybierając opcję „Forgot password”. Karta SIM powinna być na chwilę włożona do innego telefonu, aby odebrać SMS resetujący hasło.

Jeśli nie znamy w całości ID naszego konta, ponieważ na ekranie blokady jest ono zagwiazdkowane, to na wyżej wymienionej stronie podajemy po prostu swój nr telefonu (poprzedzony +48) lub e-mail jeśli konto było zakładane z użyciem poczty elektronicznej.

Nie mam nr telefonu powiązanego z kontem

Sytuacja komplikuje się w przypadku gdy nie posiadamy już numeru telefonu, na które zakładano konto. Może do tego dojść gdy zmieniliśmy w tym czasie operatora lub wyjechaliśmy za granicę. W takim przypadku skorzystanie ze strony id.mi.com nic nam nie da, ponieważ nie będziemy mogli zresetować hasła kontem Xiaomi. W takich przypadkach pomaga czasem kontakt z serwisem Xiaomi Global, gdzie po weryfikacji IMEI i dowodów zakupu blokada na zapomniane konto może zostać zdjęta.

Jednak gdy i tego nie możemy zrobić, ponieważ nasz telefon został odkupiony z takim kontem, nie posiadamy dowodów zakupu to jedyną szansą na usunięcie konta Xiaomi jest kontakt z serwisem Xiaomi.

Aby usunąć konto Xiaomi z telefonu trzeba wysłać bezpośrednie zapytanie do serwera Xiaomi, który na podstawie przekazanego kodu bezpieczeństwa zwolni powiązanie konta z numerem IMEI naszego urządzenia.

Tagi: , , ,
5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dodo
9 miesięcy temu

I love xiaomi brand, I’m using last 4 years. And Today I have facing this problem hope it will work.

Slaw
Slaw
5 miesięcy temu

Witam. Kupiłem smartfon Xiaomi z „drugiej ręki”, okazało się, że jest zablokowany przez powiązanie z kontem Xiaomi. Jaka jest możliwość odblokowania takiego telefonu? Pozdrawiam

Acid
Acid
5 miesięcy temu
Reply to  Slaw

Jest

Slaw
Slaw
5 miesięcy temu
Reply to  Acid

Co muszę zrobić?

Acid
Acid
5 miesięcy temu
Reply to  Slaw

Przesłać kod na MiCenter.pl/unlock

Grazyna
Grazyna
4 miesięcy temu

Mam zablokowany tel xiomi notę 5a kupiony w sklepie polskim jak mogę zdjąć Blokadę?

Acid
Acid
4 miesięcy temu
Reply to  Grazyna

Tak jak tekst powyżej opisuje.

Szymo
Szymo
4 miesięcy temu

Witam mam taki problem nie mogę uzyskać dostępu do konta xiaomi Poniewaz nie pamiętam hasała i mam zablokowane

Tomasz
Tomasz
3 miesięcy temu

Jaka cena takiego odblokowania?

Acid
Acid
3 miesięcy temu
Reply to  Tomasz

149 zł. Wystarczy klinkąć na tekst na pomarańczowym tle.

Natio
2 miesięcy temu

Is Mobile No. necessary

Stach
Stach
1 miesiąc temu

Rewelacja -ODBLOKOWANR !!!!!

Wojciech
Wojciech
13 dni temu

POCO X3 kupiony w polskim salonie XIAOMI. Hasło do konta działa przy logowaniu się na komputerze, ale telefonu nie można tym hasłem odblokować. XIAOMI zablokowało telefon i zmusza mnie do odpłatnego odblokowania. To jest wyłudzenie. Nigdy więcej nie kupię żadnego XIAOMI.

Filip
2 dni temu
Reply to  Wojciech

Mam to „samo”
telefon kupiony w Polsce, w sklepie, działał bez problemu przez 2 lata , teraz mam nowy i chcę się wylogować z konta xiaomi i aplikacja mnie wyrzuca, prześlij błąd itd. na nowym się zalogowałem bez problemu, mogę też się wylogować, -mi 9t pro ,xiaomi.eu