Jak usunąć konto Xiaomi z telefonu?

Konto Xiaomi często jest zakładane na telefonach w celu wykorzystania jego możliwości czyli synchronizacji kontaktów, zdjęć Galerii i kopii w systemu w chmurze. Co więcej w przypadku zagubienia telefonu można zdalnie wymazać jego dane lub zablokować dostęp. Bez podania hasła do konta nie będzie możliwe korzystanie z telefonu.

Niestety zdarzają się też przypadki, w których sami nie możemy usunąć konta, ponieważ nie znamy hasła – wykonaliśmy przy tym kasowanie danych telefonu i blokada dostępu pozostała.

Jak odblokować lub usunąć konto Xiaomi?

Jeśli nie znamy hasła do konta ponieważ:

  • nie posiadamy już numeru telefonu powiązanego z kontem
  • nabyliśmy telefon z drugiej ręki i nie mamy kontaktu ze sprzedającym

to jedyną metodą na usunięcie blokady konta Xiaomi jest odpłatne zerwanie połączenia IMEI z serwerem Xiaomi.

KLIKNIJ TUTAJ I ODBLOKUJ KONTO XIAOMI

Ważne:
Usługa nie może być zrealizowana jeśli urządzenie ma status „kradzionego” lub aktywowano „lost mode” czyli zagubienie telefonu w sekcji Find Device na swoim koncie Mi.
Jeśli nie jesteście Państwo pewni statusu telefonu prosimy o zakup usługi normalnie.
W przypadku braku możliwości usunięcia konta, zwracamy pieniądze.

Jak uzyskać dostęp do konta Xiaomi?

W przypadku, w którym rejestrowaliśmy samodzielnie konto Xiaomi podczas konfiguracji telefonu jest szansa, że nasz numer telefonu został powiązany z kontem i w procesie jego tworzenia został użyty do jednorazowej weryfikacji kodem SMS. Jeśli więc posiadamy kartę SIM powiązaną z kontem to jesteśmy w stanie zresetować hasło na stronie Xiaomi: id.mi.com wybierając opcję „Forgot password”. Karta SIM powinna być na chwilę włożona do innego telefonu, aby odebrać SMS resetujący hasło.

Jeśli nie znamy w całości ID naszego konta, ponieważ na ekranie blokady jest ono zagwiazdkowane, to na wyżej wymienionej stronie podajemy po prostu swój nr telefonu (poprzedzony +48) lub e-mail jeśli konto było zakładane z użyciem poczty elektronicznej.

Nie mam nr telefonu powiązanego z kontem

Sytuacja komplikuje się w przypadku gdy nie posiadamy już numeru telefonu, na które zakładano konto. Może do tego dojść gdy zmieniliśmy w tym czasie operatora lub wyjechaliśmy za granicę. W takim przypadku skorzystanie ze strony id.mi.com nic nam nie da, ponieważ nie będziemy mogli zresetować hasła kontem Xiaomi. W takich przypadkach pomaga czasem kontakt z serwisem Xiaomi Global, gdzie po weryfikacji IMEI i dowodów zakupu blokada na zapomniane konto może zostać zdjęta.

Jednak gdy i tego nie możemy zrobić, ponieważ nasz telefon został odkupiony z takim kontem, nie posiadamy dowodów zakupu to jedyną szansą na usunięcie konta Xiaomi jest kontakt z serwisem Xiaomi.

Aby usunąć konto Xiaomi z telefonu trzeba wysłać bezpośrednie zapytanie do serwera Xiaomi, który na podstawie przekazanego kodu bezpieczeństwa zwolni powiązanie konta z numerem IMEI naszego urządzenia.

Tagi: , , ,
4.4 8 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

33 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dodo
2 lat temu

I love xiaomi brand, I’m using last 4 years. And Today I have facing this problem hope it will work.

Slaw
Slaw
2 lat temu

Witam. Kupiłem smartfon Xiaomi z „drugiej ręki”, okazało się, że jest zablokowany przez powiązanie z kontem Xiaomi. Jaka jest możliwość odblokowania takiego telefonu? Pozdrawiam

Acid
Acid
2 lat temu
Reply to  Slaw

Jest

Slaw
Slaw
2 lat temu
Reply to  Acid

Co muszę zrobić?

Acid
Acid
2 lat temu
Reply to  Slaw

Przesłać kod na MiCenter.pl/unlock

irena
irena
9 miesięcy temu
Reply to  Slaw

ja też mam taki problem

Grazyna
Grazyna
1 rok temu

Mam zablokowany tel xiomi notę 5a kupiony w sklepie polskim jak mogę zdjąć Blokadę?

Acid
Acid
1 rok temu
Reply to  Grazyna

Tak jak tekst powyżej opisuje.

Szymo
Szymo
1 rok temu

Witam mam taki problem nie mogę uzyskać dostępu do konta xiaomi Poniewaz nie pamiętam hasała i mam zablokowane

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Jaka cena takiego odblokowania?

Acid
Acid
1 rok temu
Reply to  Tomasz

149 zł. Wystarczy klinkąć na tekst na pomarańczowym tle.

Natio
1 rok temu

Is Mobile No. necessary

Stach
Stach
1 rok temu

Rewelacja -ODBLOKOWANR !!!!!

Wojciech
Wojciech
1 rok temu

POCO X3 kupiony w polskim salonie XIAOMI. Hasło do konta działa przy logowaniu się na komputerze, ale telefonu nie można tym hasłem odblokować. XIAOMI zablokowało telefon i zmusza mnie do odpłatnego odblokowania. To jest wyłudzenie. Nigdy więcej nie kupię żadnego XIAOMI.

Kasia
Kasia
1 rok temu
Reply to  Bartek Feltman

Mam ten sam problem, wifi jest, format nie był zrobiony, nr przypisany do tego konta. Co mogę zrobic?

Filip
1 rok temu
Reply to  Wojciech

Mam to „samo”
telefon kupiony w Polsce, w sklepie, działał bez problemu przez 2 lata , teraz mam nowy i chcę się wylogować z konta xiaomi i aplikacja mnie wyrzuca, prześlij błąd itd. na nowym się zalogowałem bez problemu, mogę też się wylogować, -mi 9t pro ,xiaomi.eu

Apkzar
1 rok temu

Boyah l love Xiaomi mi brands Amazing

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Poprzedni pracownik zdał POCO X3 Pro jednak nie możemy uzyskać dostępu do urządzenia- mimo przywrócenia do ustawień fabrycznych (wymagane konto google poprzedniego właściela- konto usunięte). Czy można bezpłatnie uruchomić telefon?
(raczej nie ma kontaktu z byłym pracownikiem)

kissasianvip
1 rok temu

Hello, I have such a problem

watchasian
1 rok temu

Watch and download Asian Latest dramas, movies and shows with english sub Title free. WatchAsian is the best platform for All Tv Shows.!

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

szybka wpłata i konto odblokowane,polecam ,dzięki

Daniel
Daniel
1 rok temu

Witam mam redmi 5a z tzw.2 ręki i nie jestem w stanie to wyczyścić z konta mi pop .wlasciciela

Paulina
Paulina
1 rok temu

Witam syn zablokował telefon który jest powiązany z kątem Xiaomi jak mogę mu odblokować

Mim
Mim
11 miesięcy temu

Xiaomi największy szajs z jakim miałem do czynienia, a przede wszystkim ze względu na wymagane konta do smartbandów, telefonów i do innych tych chińskich dziadostw, gdzie wszystkie dane z telefonu i innych urządzeń ladują w 1000 obcych miejscach i bazach poza wszelką kontrolą.

Jaras
Jaras
11 miesięcy temu

Telefon odblokujesz za darmo. Wchodzisz na stronę id.mi.com klikasz w zapomniałem hasła i je resetujesz.Dostajesz nowe na maila i po temacie

Marcin
Marcin
10 miesięcy temu
Reply to  Jaras

Pod warunkiem że znasz imei

Paul
Paul
9 miesięcy temu

„Tak oczywiście. Po zdjęciu blokady mamy sprawny telefon jak przy pierwszym wyjęciu z pudełka”.Tak ma się dziać po zdjęciu blokady.Niestety,wpłaciłem 199 PLN i owszem zninkął ekran blokady,ale dalej nie mogę korzystać z telefonu,gdyż muszę się zalogować kontem poprzedniego właściciela.Ale by się działo gdyby np volkswagen zrobił taki numer i za odblokowanie zażądał 1/3 wartości samochodu(tak robi xiaomi),a i tak dalej nie można byłoby z niego korzystać.

Acid
Acid
9 miesięcy temu
Reply to  Paul

Wyraźnie jest napisane, że usługa dotyczy usunięcia blokady konta Xiaomi dla właścicieli, którzy hasła zapomnieli lub utracili dostęp do zresetowania tego hasła. Wtedy ostateczną metodą jest płatne usunięcie konta (bo dlaczego miałoby być darmowe?). Blokadę na Find Device zakłada właściciel tego konta a nie Xiaomi.

Natomiast usługa ta może być niewystarczająca dla osób kupujących telefony na bazarach bez kontaktu z właścicielem i wtedy trzeba się liczyć z tym, że dodatkowo w telefonie może być blokada na konto Google jak masz w tym przypadku. Czyja to znowu wina? Takie jest ryzyko.

Kamil
Kamil
5 miesięcy temu

Witam,
ja z kolei mam jeszcze bardziej kuriozalna sytuacje.
Używam drugiego już telefonu Xiaomi. Po zakupie pierwszego założyłem konto podając swój e-mail oraz numer telefonu.
Kilka dni temu zorientowałem sie ze jestem nadal zalogowany na swoje konto ale wyświetla sie częściowo zagwiazdkowany numer telefonu… mojej żony (z którą nie mam najlepszych relacji).
Co sie stało? Otóż zmieniła ona mój numer telefonu na swój, potwierdziła poprzez mój email który był zalogowany na kompie. Następnie zmieniła adres email na swój.
I jaka jest sytuacja teraz?
Taka że sprawdza nieustannie moja lokalizację. Nie wiem czy jeszcze do tego nie doszła że w każdej chwili może mi zablokować telefon.
Ja jako osoba na którą konto było rejestrowane (moim e-mailem i numerem telefonu) Jako wlasciciel konta nie mogę zrobić zupelnie nic.
Tzn mogę… Zgłosić sprawę na policję i z kwitkiem że coś takiego sie stało zglosic sie do serwisu aby odpłatnie rozłączyć telefon z moim kontem.
Absurdalna sytuacja.

Weronika
2 miesięcy temu

Witam mam tel kupiony z ręki i jest zablokowany co mam zrobić