Opublikowano 3 komentarze

Naprawa błędu 13 w Roborock S50/55

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Roborock S50 może mieć problemy z ładowaniem co objawia się komunikatem w aplikacji ERROR 13 „Błąd ładowania”. W naszym serwisie naprawiamy tę usterkę. `Jak wygląda błąd 13 w Roborock S50?

Kiedy odkurzacz podczas pobytu na stacji ładującej co pewien czas odjeżdża od niej i poprawia się ponownie – świadczy to o problemach z ładowaniem. Poprawianie się na bazie nie zawsze jest częste, a czasem następuje to na tyle szybko, że po kolejnych 4 próbach pozycjonowania się na bazie wyjeżdża całkowicie i wymawia błąd 13 z prośbą o przeczyszczenie styków. Nie zdarzyło się jednak by faktycznie styki ładujące były zabrudzone. Zawsze przyczyna jest inna.

Naprawa elektroniki

Przyczyn na błąd 13 zwykle są 3: stacja ładująca, płyta główna lub bateria. Najczęściej problematyczne są te dwie pierwsze pozycje.

Zawsze przy przyjęciu na serwis robota sprzątającego Xiaomi Roborock S50 przystępujemy do weryfikacji czy problemem jest stacja czy płyta główna. W tym celu sprawdzamy robota na naszej wzorcowej stacji, do której jesteśmy pewni, że jest sprawna. Jeśli odkurzacz nadal wykazuje wyżej opisane problemy to możemy być pewni, że wadliwa jest płyta główna (po wcześniejszym wykluczeniu także baterii).

Specjalizujemy się obecnie w naprawie elektroniki, która obejmuje weryfikację i wymianę wadliwych elementów SMD na płytkach sterujących urządzeniami, toteż w dobie ciężko dostępnych na rynku wtórnym części zamiennych do Roborocka S50 (płyt głównych i stacji ładujących) jesteśmy w stanie przywrócić sprawność urządzeń bez ich całkowitej wymiany.

Naprawa płyty głównej z error 13 Roborock S50

Podchodzimy do serwisu Xiaomi ekologicznie!

Większość sprzętu Xiaomi w tym właśnie Robotów sprzątających Roborock S50 da się przywrócić do sprawności przez naprawę elektroniki. Urządzenia te są wciąż dobre i przydatne w codziennym utrzymywaniu czystości w naszych domach – nie muszą być wymieniane na nowsze modele bez konkretnej przyczyny. Gdy są wadliwe to nie zawsze nadają się do wyrzucenia. Pamiętajmy, że wraz z postępem i rozwojem technologii to my w większości jesteśmy odpowiedzialni za środowisko. Często po prostu pozbywamy się popsutego sprzętu wyrzucając go na śmietnik, generując tym samym elektrośmieci.

Koszty napraw stacji ładującej (ok. 100 zł) i płyty głównej są niższe niż wymiana całych części (nawet na używane). Na płytach głównych wymieniamy wadliwe układy ładowania SMD i tak naprawiony odkurzacz ładuje się bezproblemowo. W odkurzaczach możliwe są także wymiany turbin, naprawy silników laserów LDS czy naprawy silników kół.

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments