Opublikowano Dodaj komentarz

Usterka sensorów w Roborock S7: naprawa błędu 4 i nowe akcesoria

Błąd 4 w Roborock S7, oznaczający problemy z sensorami, jest jednym z najczęściej zgłaszanych usterek przez użytkowników tych robotów sprzątających. Sensory odgrywają kluczową rolę w nawigacji i unikaniu przeszkód, a także w monitorowaniu powierzchni sprzątanej przez urządzenie. Problemy z sensorami mogą objawiać się różnorodnymi symptomami, takimi jak nieprawidłowe mapowanie pomieszczeń, częste kolizje z meblami, czy nagłe zatrzymania pracy robota.

Przyczyny powstawania Błędu 4 mogą być różnorodne. Jedną z najczęstszych jest zabrudzenie sensorów, co może prowadzić do ich nieprawidłowego działania. Cząsteczki kurzu, sierść zwierząt, a nawet drobinki tłuszczu mogą osadzać się na czujnikach, zakłócając ich funkcjonowanie. Inną przyczyną mogą być uszkodzenia mechaniczne, wynikające z upadku urządzenia lub jego intensywnego użytkowania. Warto również zwrócić uwagę na ewentualne problemy z oprogramowaniem, które mogą wpływać na pracę sensorów.

Jednak najpowszechniejszym powodem błędu 4 jest zalanie sensora wodą. Jak do tego dochodzi? Jeśli robot nieumyślnie wjedzie na rozlaną na podłodze wodę (do czego normalnie nie można dopuszczać!) to zostanie ona wciągnięta przez turbinę co spowoduje jej rozlanie na znajdujący się pod nią sensor. Czasem też uszkodzeniu ulega sama turbina.

Serwis MiCenter.pl specjalizuje się w naprawie takich usterek. Nasz zespół doświadczonych techników dokładnie diagnozuje problem, identyfikując przyczynę. Proces naprawy obejmuje wymianę uszkodzonego sensora (lub sensorów) i dodatkowe uszczelnienie podatnego na zalanie miejsca. Dbamy również o aktualizację oprogramowania, aby zapewnić optymalne działanie robota po naprawie.

Teraz podczas naprawy dokonujemy wymiany akcesoriów na nowe tj. nowa szczotka główna, boczna i filtr. W cenie naprawy.

Jeśli Twój Roborock S7 wykazuje symptomy Błędu 4, zapraszamy do skorzystania z naszych usług w MiCenter.pl. Gwarantujemy szybką i profesjonalną naprawę, która przywróci Twojemu urządzeniu pełną sprawność.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments