Opublikowano 18 komentarzy

Jak powiązać konto Xiaomi z telefonem i przygotować do odblokowania?

Powiązanie konta Xiaomi z telefonem daje możliwość jego późniejszego odblokowania celem instalacji oprogramowania Global z nagrywaniem rozmów lub xiaomi.eu z miuipolska.pl będącego alternatywnym oprogramowaniem dla telefonu. Często nie ma też wyboru jeśli sprowadzamy telefon prosto z Chin i jedynym dostępnym w nim języku jest angielski i chiński. W takim przypadku oprogramowanie z miuipolska.pl daje możliwość skorzystania z telefonu w pełni po polsku z usługami Google.  Aby zainstalować oprogramowanie alternatywne trzeba telefon Xiaomi odblokować (jego bootloader) – i tym zajmuje się Serwis.

Serwis sugeruje w miarę możliwości by użytkownik telefonu Xiaomi sam powiązał konto Xiaomi z telefonem. Przyspieszy to proces odblokowania, ponieważ Xiaomi stosuje „czas oczekiwania do odblokowania” dla powiązanych kont – czas ten wynosi 168 godzin (7 dni). Czasu tego nie da się skrócić jednak można przed wysyłką do serwisu celem odblokowania powiązać konto ze swoją kartą SIM by zyskać nawet parę dni.

Konto Xiaomi

Prosimy samodzielnie założyć konto Xiaomi w telefonie (o ile go nie mamy). To bardzo proste a przyspieszy i ułatwi proces odblokowania telefonu.

  1. Wkładamy swoją kartę SIM do telefonu
  2. W telefonie przechodzimy do Ustawienia (Settings) > Konto Xiaomi (Mi Account) > Zaloguj się (Sign in with phone number).
  3. Przechodzimy proces tworzenia konta przez potwierdzenie swojego numeru telefonu, odebraniem SMS z kodem autoryzacji i podanie hasła (swojego) w polu pod napisem („Nieprawidłowe hasło”).
  4. Konto mamy utworzone. Hasło zapisujemy na formularzu wysyłkowym do Serwisu lub podczas zamawiania usługi przez sklep.

Jak poprawnie powiązać konto?

  1. Odblokowujemy dostęp do Opcji programisty: „O telefonie” > „Wszystkie parametry” > „Wersja MIUI” > klikamy w pole z napisem tak długo, aż pojawi się pozytywna informacja o Odblokowaniu ustawień programisty.
  2. Wkładamy do telefonu kartę SIM z dostępem do danych mobilnych (być może trzeba włączyć przesył danych na pasku powiadomień)
  3. Przechodzimy do Opcji Programisty: „Ustawienia” > „Dodatkowe ustawienia” > „Opcje programisty” .
  4. W Opcjach programisty > Status odblokowania Mi (Mi Unlock Status) > Dodaj konto i urządzenie (Add account and device) i czekamy na komunikat o sukcesie w powiązaniu konta.

WAŻNE: od tego momentu Xiaomi zaczyna odliczać czas do odblokowania i dopiero po jego minięciu Serwis dokona odblokowania. KARTĘ SIM można wyjąć z telefonu i wysłać urządzenie do serwisu BEZ KARTY SIM.
Nie wolno potem resetować telefonu lub przywracać do ustawień fabrycznych. Nie wolno też korzystać z funkcji Czyszczenie w Panelu Sterowania, ponieważ w niektórych przypadkach funkcja wyłącza Opcje programisty, a tym samym kasuje wykonane powyżej czynności.


Ostatnie nasze wpisy:

Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments