Naprawa i wymiana modułu sonicznego w Roborock S7

Robot sprzątający Roborock S7 to jeden z najbardziej zaawansowanych odkurzaczy automatycznych dostępnych na polskim rynku. W czasie jego użytkowania może dojść do awarii modułu sonicznego, czyli całego mechanizmu wibracyjnego VibraRise z funkcją mopa.

Przyczyny awarii

Najczęściej, a nawet zawsze przyczyną awarii jest nieprawidłowe użytkowanie odkurzacza tj jego zalanie lub praca w wilgotnym środowisku np. sprzątanie w łazience na rozlanej na podłodze wodzie. Warto przypomnieć, że żaden odkurzacz nie jest odporny na wodę i nie powinien po niej odkurzać, ponieważ może to doprowadzić do usterki turbiny lub sensorów o czym pisaliśmy przy okazji wpisu o naprawie błędu 4.

Jeśli korozji ulegnie mechanizm podnoszenia VibraRise to stopka mopa nie będzie mogła podnosić się podczas np. pracy na dywanach i opuszczać podczas mopowania. W przypadku naprawy moduł podlega wymianie w całości razem z systemem pompowania.

Wymiana modułu sonicznego

W serwisie MiCenter zajmujemy się naprawą Roborock S7 w przypadku gdy nie działa funkcja mopowania i/lub podnoszenia mechanizmu wibracyjnego. Dodatkowo przeprowadzana jest całościowa konserwacja.

Jeśli chcesz zgłosić nam tą lub podobną naprawę, skontaktuj się z nami tutaj.

Tagi: , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments