Opublikowano Dodaj komentarz

W Mi Robot Vacuum Mop Essential kręci się szczotka non stop? Naprawa w serwisie.

Dokonujemy pomyślnych napraw problemu odkurzacza robota sprzątającego Mi Robot Vacuum Mop Essential (G1), który polega na ciągłej pracy głównej szczotki. Moduł nie przestaje się obracać nawet w przypadku postawienia robota na bazie.

Kiedy występuje problem?

  • podczas pobytu robota na bazie: szczotka nie przestaje się obracać
  • momentalnie przy naładowaniu baterii od zera i włączeniu robota

Przyczyną problem jest wadliwa elektronika płyty głównej, może dochodzić do uszkodzenia elementów płyty wskutek np. braku terminowej wymiany filtra (wtedy zwiększa się obciążenie turbiny i płyta może pobierać więcej energii z baterii co skutkuje uszkodzeniem elementów sterujących szczotką) lub braku ogólnej konserwacji odkurzacza.

Na szczęście w serwisie MiCenter naprawiamy ten problem: lokalizujemy przyczynę usterki i wymieniamy wadliwe elementy płyty. Koszt naprawy to najczęściej 200-220 zł.

Opublikowano Dodaj komentarz

Naprawa stacji opróżniania kurzu w Roborock S7

W serwisie MiCenter naprawiamy także elektronikę różnego rodzaju sprzętów Roborock. Tym razem podjęliśmy się naprawy stacji oprózniającej do robota sprzątającego Roborock S7.

Jaki problem z urządzeniem?

Dostarczone przez klienta urządzenie Roborock S7 wraz ze stacją nie współpracowały. Stacja nie ładowała odkurzacza i nie włączała silnika odsysającego kurz do kolumny filtrującej. Po demontażu stacji szybko okazało się, że Roborock S7 podczas pracy wciągnął wodę do swojego zbiornika na kurz, a następnie po powrocie do stacji woda ta została odessana do kolumny na kurz. Woda spowodowała potężne zwarcie na silniku zasilającym (o dużej mocy) co przełożyło się na rozległe uszkodzenia w zasilaczu stacji i części elektronicznej z systemem naprowadzania.

Co zostało naprawione

  • naprawiliśmy i wymieniliśmy wadliwe elementy elektroniczne (w większości uszkodzone przez zwarcia)
  • wymieniliśmy górną płytę główną z systemem naprowadzania robota

Całość naprawy kosztowała mniej niż nowa tego typu stacja. Zapraszamy do napraw podobnych sprzętów u nas.

Opublikowano Dodaj komentarz

Czy aktualizacja do HyperOS usuwa opcję nagrywania rozmów w Xiaomi?

Dla klientów, którzy skorzystali z usługi Instalacji oprogramowania z nagrywaniem rozmów lub kupili telefon z taką opcją i urządzenie dostało aktualizację do HyperOS informujemy, że funkcja nagrywania nadal pozostaje aktywna po aktualizacji. Telefony mogą być bez problemu zaktualizowane o kolejne wersje systemu bez szkody dla nagrywania.

Poniższe zrzuty zostały wykonane ze zaktualizowanych Xiaomi 13T, które są u nas w sprzedaży.

Opublikowano Dodaj komentarz

Mi Robot Vacuum Mop PRO, Viomi V2/V3 wyłącza się podczas pracy?

Mi Robot Vacuum Mop PRO STYT702YM, a także jego bracia bliźniaki Viomi V2/V3 mogą występować z usterką po 2-3 latach korzystania polegającą na wyłączaniu się w losowych momentach podczas pracy.

Tu podobnie jak inne modele robotów wadliwa okazuje się bateria, która mylnie wskazuje pełne naładowanie. Nagłe wyłączenie zdarza się zwykle po paru minutach pracy niezależnie od stopnia wykorzystania energii z baterii. Może też dojść do niemożliwości uruchomienia urządzenia w ogóle.

Jeśli Mi Robot Vacuum Mop PRO STYT702YM wyłącza się podczas pracy to najprawdopodobniej wadliwa jest bateria, którą trzeba wymienić. Warto wysłać taki sprzęt do naszego serwisu ponieważ jednocześnie dokonujemy czyszczenia urządzenia i udrożnienia turbiny by zmniejszyć obciążenie podczas pracy. Dodatkowo wymieniamy filtr w zbiorniku na kurz. Przykładowe ceny napraw.