Jak powiązać konto Xiaomi z telefonem i przygotować do odblokowania?

Powiązanie konta Xiaomi z telefonem daje możliwość jego późniejszego odblokowania celem instalacji softu xiaomi.eu z miuipolska.pl będącego alternatywnym oprogramowaniem dla telefonu. Często nie ma też wyboru jeśli sprowadzamy telefon prosto z Chin i jedynym dostępnym w nim języku jest angielski i chiński. W takim przypadku oprogramowanie z miuipolska.pl daje możliwość skorzystania z telefonu w pełni po polsku z usługami Google.  Aby zainstalować oprogramowanie alternatywne trzeba telefon Xiaomi odblokować (jego bootloader) – i tym zajmuje się Serwis.

Serwis sugeruje w miarę możliwości by użytkownik telefonu Xiaomi sam powiązał konto Xiaomi z telefonem. Przyspieszy to proces odblokowania, ponieważ Xiaomi stosuje „czas oczekiwania do odblokowania” dla powiązanych kont – czas ten wynosi niestety od 72 godzin (dla urządzeń sprzed 2018 roku) do nawet 1080 godzin (dla niektórych urządzeń np. Redmi Note 5). Czasu tego nie da się skrócić jednak można przed wysyłką do serwisu celem odblokowania powiązać konto ze swoją kartą SIM by zyskać nawet parę dni.

Jak poprawnie powiązać konto?

  1. Odblokowujemy dostęp do Opcji programisty wg. tej instrukcji.
  2. Wkładamy do telefonu kartę SIM z dostępem do danych mobilnych (być może trzeba włączyć przesył danych na pasku powiadomień)
  3. W Opcjach programisty > Status odblokowania Mi (Mi Unlock Status) > Dodaj konto (Add account and device) i czekamy na komunikat o sukcesie w powiązaniu konta.

WAŻNE: od tego momentu Xiaomi zaczyna odliczać czas do odblokowania i dopiero po jego minięciu Serwis dokona odblokowania. KARTĘ SIM można wyjąć z telefonu i wysłać urządzenie do serwisu BEZ KARTY SIM.

Tagi: